יובנטוס מיתוג מחדש

February 21, 2019
36 Days Of Type.

הכניסו מייל וקבלו לדואר שלכם קובץ פי די אף הכולל את כל המספרים שהכנו

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.


בתחילת שנת 2017 מועדון הכדורגל האיטלקי יובנטוס, החליף את סמל המועדון הקלאסי אשר שימש אותם במשך 13 שנים. הלוגו החדש שנבחר בעל עיצוב מינימליסטי ומבריק.

העיצוב החדש הושק באירוע שהתקיים במוזיאון המדע והטכנולוגיה - לאונרדו דה וינצ'י במילאנו, תחת השם "שחור לבן ועוד".


תהליך המיתוג המחודש היה חלק מאסטרטגיית צמיחה מהפכנית. 

אינטרברנד, חברת הייעוץ המובילה הייתה השותפה של יובנטוס לתהליך זה.  

ההשקה הייתה סנונית ראשונה לאירועים רבים שהתרחשו במהלך שנת 2017,

כאשר המועדון ביצע את המהלך חסר התקדים להיות מוכר מעבר להופעות על המגרש,

אלא גם מחוצה לו - כסמל אוניברסלי להתמדה, אמביציה בסגנון איטלקי יוקרתי.


העיצוב החדש של יובנטוס מגלם בצורה מושלמת את הפסים השחורים - לבנים המסורתיים של מדי הקבוצה, בנוסף לכך מיישר את זהותה החדשה של יובה עם פסגת כדורגל קונבנציונאלית יותר. הלוגו החדש שלהם נועד לעזור למועדון לצמוח בשווקים בינלאומיים שונים. יובנטוס בוחנת הזדמנויות מסחריות חדשות, כאלה שפחות קשורות ישירות לכדורגל.  זמן קצר לאחר ההשקה הראשונית, אוהדי יובנטוס רבים מיהרו לזלזל במיתוג המחודש של המועדון, והתלוננו כי הלוגו החדש מתעלם לחלוטין מההיסטוריה העשירה של יובנטוס.

לטובת מותג תאגידי וידידותי המתרחק מהמורשת ארוכת השנים של המועדון. מבט מהיר על האבולוציה של סמל המועדונים של יובנטוס במשך מאה שנים האחרונות, מעיד על כך שהם לא טועים.


מנקודת מבט מיתוגית, הכדורגל האירופי נשלט על ידי מגוון של סמלים המרמזים על היסטוריה של מועדון, דרכו חוגגים את התרבויות של עיירות, ערים ואזורים ספציפיים. אולם אין שום תקנה או סיבה שבגללה נקבע כי לוגו של מועדון כדורגל צריך להתאים למסורת זו. אינטרברנד ויובנטוס הבינו זאת, מתוך הבנה שהנורמה אינה בהכרח מונעת על ידי עיצוב, אלא העיצוב הוא למעשה תואם את הנורמה.


ככל שהענף משתנה בקצב מואץ יותר, כך הדרך להישאר רלוונטי וחזק בו הופכת למאתגרת יותר. מה שהיה פעם משחק מזדמן ביום ראשון אחר הצהריים בין חברים הוא כיום סקטור עולמי בעל השפעה רבה. הקהל המקומי הוגדל משמעותית בעזרת קהלים עולמיים הצורכים תכני ספורט באופן רציף באמצעות מגוון פלטפורמות טכנולוגיות. יובנטוס התאימה את זהותה העתידית על סמך חזון עתיד הכדורגל, ולא בהתבוננות בעברה.


דרך מסע הפרסום שעשתה יובנטוס, היא שיתפה את המורשת המפוארת שלה עם קהלים חדשים ברחבי עולם. יובנטוס פרסמה מגוון מוצרים בקטגוריות חדשות כגון :ביגוד, גאדג'טים, אביזרי רכב, מזוודות ועוד. בסרטונים שליוו את הקמפיין לא קיימת התייחסות להיסטוריה של המועדון, או אפילו הכרה בכך שמדובר במועדון מעולם הספורט.


הצעד האסטרטגי הזה מעיד על כך שיובנטוס מכוונת לחובבי בידור וצרכנים שפחות קשורים לכדורגל ברחבי העולם. 

עד כה, תהליך המיתוג של יובנטוס מוגדר כהצלחה. בעקבות כך, יובנטוס מבצעת מהלכי חדירה לשווקים חדשים ביפן, אוסטרליה וסין. זאת לצד מגוון חדש של מוצרים נוספים שהחלו להימכר.Contact Us.

Interested in working together? Have a question? Or you just want to say hi, leave us a message  and we’ll get back to you shortly

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.